Як зробити свято і зберегти свої нервові клітини… …або весільні поради з перших уст файтівських екс-холостяків
Не всі люди люблять планування, однак, організація весілля – це та ситуація, коли без розписаних до дрібниць дій не обійтись. А організація свята самостійно – це ще десятки пунктів справ, які тільки вам вирішувати – що враховувати і втілювати!
Але в гонитві за ідеальним дійством молодята часто забувають про найголовніше – свій спокій. Тому ми вирішили спитати наших екс-холостяків, що найбільше їм запам’яталось і що вони радять змінити під час підготовки.
Говорили з Павлом Мандзичем (ведучий).
Паша, розкажи, будь ласка, як відбувалась підготовка до твого весілля?
Зізнаюсь, найбільше підготовкою займалась моя дружина, на моїх чоловічих плечах було здебільшого проконтролювати кількість і якість алкоголю. Але я чітко пам’ятаю, що ми з Мар’яною (дружина Павла) розвантажили собі весільний день, тобто у нас не було викупу, у кожного був свій ранок, і вже у фотостудії ми зустрілись, опісля пішли в церкву, далі – в ресторан.
Що ти хотів би порадити майбутнім подружжям?
Не варто економити на координаторі. Ми були дуже щасливі, коли змогли дійсно відпочити на своєму весіллі, бо знали, що гостей проведуть до їхніх місць, усе буде проконтрольовано. Гості гуляли до 7 години ранку, а ми з дружиною лише о пів на 8 годину пішли зі свята. От це, я вважаю, найкращий показник весілля.
Говорили з Андрієм Зейканом (відеограф)
Андрію, розкажи з власного досвіду, які найбільші помилки на весіллі?
Мабуть, це відсутність карти розсадки. Пам’ятаю, гості не могли вирішити, де сідати, комусь не вистачило місця, хтось зайняв місце гостя, з яким планував сидіти інший. А ще цим доводиться займатись уже в процесі святкування, бо іноді гості запізнюються. Коротко кажучи, щоб уникнути таких ситуацій, краще готувати розсадку.
От у тебе вже весілля було. Що б ти хотів порадити іншим молодятам?
Найголовніше – протягом усього весільного дня зберігайте спокій та веселий настрій при будь-яких обставинах. Тому що настрій на весіллі завжди задають молодята і заряджають цим гостей навколо себе.
Говорили з Дмитром Велікі (ведучий).
Діма, як гадаєш, що було твоєю найбільшою помилкою на весіллі?
Мабуть, те, що ми взяли як фотографа свого знайомого. У висновку – фото ми досі чекаємо. Хоча в нас уже є прекрасна донечка. Тому ніколи не робіть із друзів-сватів-братів підрядників, бо опинитесь у такій же ситуації.
Що виявилось найважчим у підготовці та й взагалі під час весілля?
Як би не дивно це прозвучало, але проконтролювати алкоголь у ресторані. Нам дописали в суму цілу бочку пива, коли гості випили не більше 10 бокалів. Тому раджу, дати комусь із близьких місію – спробувати проконтролювати бар. Також важко було вчити танець. Ми хотіли з багатьма важкими підтримками. У висновку – в дружини купа синців. Краще покружляти, аніж бути, як після рингу.
Що ти хотів би порадити молодятам?
Якщо ви якимсь дивом не встигаєте на власне весілля, то краще запізнитися, ніж ризикувати життям і їхати 240 км /год, як це робили ми. І приїхала наша машина без квітів, якими була прикрашена, оскільки вони всі відлетіли на такій швидкості. Берегти треба себе, а таймінг – не головне.
Мирос, скажи будь ласка, який був найбільший фейл на твоєму весіллі?
Це, мабуть, смішно прозвучить: хоч я і ді-джей, але пісню на свій перший танець забув скачати. У висновку – за 5 хв до танцю до нас підходить координатор, питає, що за пісня, моя дружина кинула скрін ді-джею, який скачав, але не ту версію. Це був наш найбільший провтик. Тому пісню на перший танець завжди заздалегідь кидайте на флешку ді-джею.
Як гадаєш, що найголовніше у підготовці?
Треба постаратись, щоб за день до весілля ви не робили нічого, максимум завезти алкоголь і воду в ресторан. Тому що перед святом дуже важливо виспатись. Я, наприклад, за день до весілля купляв ще фрукти, збирав фото наші дитячі, робив слайдшоу, інтерв’ю, що бажано було б зробити раніше. У висновку – я забув купити мінеральну воду на банкет і за 20хв до виїзної церемонії ми поїхали її купляти.
Що тобі найбільше запам’яталось із твого одруження?
Завжди найчіткіше запам’ятовується щось не дуже хороше. Я зранку ледь не спалив сорочку, прасував її вже у фотостудії. А у дружини піднялась температура ще перед церемонією, і ми навіть не читали клятви, бо у неї пропав голос. Але, якщо чесно, все пройшло неймовірно, адже ми домовились, що будемо кайфувати від усього.
Говорили з Євгеном Романом (ведучий)
Женя, що б ти порекомендував парі, яка тільки готується до весілля?
Однозначно рекомендую взяти важкий дим та освітлення залу (якщо є можливість). Бо коли все пройде, то ви будете шкодувати, що не надали важливості цим послугам. Я, наприклад, дуже шкодував, що у нас не було важкого диму. Тоді вважав це марною тратою грошей, навіть світловий декор не хотів. Тільки перед святом погодився, хоч і ставили мені його за собівартістю. Але потім побачив, наскільки все було круто. Також треба враховувати, що на весіллях більшість гостей, які не часто бувають на подібних заходах, і коли вони приходять у таку казку, то це однозначно безпрограшний варіант.
Як вважаєш, що є найбільшою помилкою зі сторони молодят?
Це спізнення у ресторан. Ми з дружиною спізнились на годину, бо гостей везли автобуси. І, ясна річ, усі стомилися чекати, тому настрій одразу був зіпсований. Також найбільша помилка – це недовіра молодят чи батьків до підрядників та персоналу. Тому я завжди говорю – треба обирати професіоналів, хоч вони і дорожчі, але ти будеш впевнений, що весілля не буде зіпсоване.
Говорили з Василем Йовбаком (ді-джей)
Вася, ти нещодавно одружився, тому маєш ще свіжі спогади. Розкажи, що зараз ти змінив би?
Однозначно зробив би групові фото з усіма друзями, родичами. У день весілля дуже багато всього відбувається, і важко тримати все в голові. Тільки зараз ми з дружиною зрозуміли, що багато з ким ми не зробили світлини, і більше такої нагоди не буде. Тому краще пам‘ятати про це, щоб потім не шкодувати.
Що, на твою думку, однозначно треба зробити перед весіллям?
Спробувати ВИСПАТИСЬ, налаштуватись на краще і вже на святі просто кайфувати. А, ну і обов‘язково скласти таймінг цілого дня і брати в запас мінімум пів години, щоб у випадку чого не збивався цілий день.
Що ти хотів би порадити молодятам?
Перед першим танцем, або ж протягом дня, спробуйте мінімально потанцювати у весільній сукні, бо потім ви будете шкодувати, що обрали важкі рухи. І, мабуть, найважливіша порада – не беріть занадто багато на себе. Краще довірити це координатору або людям, які будуть за все відповідати. Щоб в останній день ви не літали містом, аби все встигнути, бо в нас все було саме так. Здавалось, що ці справи ніколи не закінчаться, і ми нічого не встигнемо.
Наші хлопці дали зрозуміти, що нема ідеального свята, навіть у людей, які пов’язані з весільною сферою. Тож беріть записники і нотуйте особистий весільний чек-лист. Думаємо, ця стаття допоможе раціонально обдумати кожний етап підготовки.